Vadeli Kümes Kurulumu İçin Fiyat Alınız

Organik Tavuk Yumurtası

Yumurta içerisinde Omega3, protein, Omega 6, selenyum, demir, kalsiyum, sodyum, potasyum,fosfor, çinko ve magnezyum barındıran doyurucu bir besindir.Ayrıca yumurta A, B, E ve D vitaminleri açısından da zengin bir besindir.Ancak bilmeniz gereken şeyler yumurtadan bu besin değerlerine ulaşamayacağınızdır.

Özellikle bazı marketlerde vitamin, antibiyotik gibi ek ilaçlar kullanılarak hızlı büyütülmüş tavuklardan elde edilen yumurtalar satılmaktadır.


Bu nedenle de çiftliklerde ilaçla büyütülen tavukların yumurtalarını almaktansa gezen tavukların yumurtalarını almalısınız. Firmamızda serbest gezen tavukların yumurtaları satılmaktadır. Tavuklarımızın büyüme süreci doğal koşullarda devam etmektedir. Yani tavukların hızlı büyümesi için herhangi bir ilaç kullanılmamaktadır.


Gezen Tavuk Yumurtasının Özellikleri

Gezen tavukların yumurtaları normal koşullarda çiftliklerde yetiştirilen tavukların yumurtalarından daha kalitelidir.

Bu yumurtalar çiftlik yada fabrika tavuklarından:

  • Üç kattan fazla E vitaminini,

  • İki kattan fazla A vitaminini,

  • Yedi kattan fazla karoteni,

  • Üç kattan fazla Omega 3’ü barındırabilmektedir.

Doğal yani gezen tavuk yumurtaları ayrıca diğer yumurtaların üçte biri kadar kolesterol içermektedir. Bu da gezen tavuklardan elde edilen yumurtaların daha sağlıklı olduğunu göstermektedir. Çiftliğimizde serbest bir şekilde gezen tavuklardan elde ettiğimiz yumurtalarımız sağlık yönünden besin değerinin en yüksek olduğu yumurtalardır. Çünkü tüm tavuklarımız serbest şekilde dolaşmalarının yanında ayrıca doğal yemler ile beslenmektedir.


Neden Bu Yumurtayı Almalıyım?

Besin değerleri yüksek olan yumurtalar gıda sektöründeki en çok tüketilen besinlerin başında geliyor. Yumurta özellikle fabrikalarda tavukların küçük bölümlerde sıkışık bir şekilde tutulması nedeniyle çok ucuza mal edilir. Yani buralardaki tavuklar fabrikada çalışan işçiler gibi üretim yaparlar.

Buralarda bulunan tavuklar çok katlardan meydana gelen kümeslerde tutulurlar. Bu kümeslerden hiç dışarıya çıkmadan, güneş ışığını görmeden yumurta yumurtlamaya devam eden tavuklar oldukça yüksek bir stres altında çalıştıklarından yumurtaların da besin değerleri düşük olur. Ayrıca kullanılan yemlerin kalitesi de bu noktada çok önemlidir.

Salma tavukçuluk, gezen tavuklardan yumurta elde edilmesiyse tavuğun stresten uzak şekilde güneşin altında gezerek doğal besinlerle beslenmesi ile yapılır. Yani burada salınarak yetiştirdiğimiz tavukların rahat bir şekilde ve doğal ortamda ot gibi kendi besinleriyle beslenmeleri yumurtalarımızın kaliteli olmasını sağlamaktadır. Yumurtalarımız besin değerlerinin çok yüksek olmasının yanında ayrıca tat bakımından da lezzetlidir.


Yumurtaların Boyutları

Firmamızın ürettiği ve sattığı yumurtaların boyutları da farklı farklıdır. Tüm tavuk yumurtalarımız da aynı besin değerlerini taşımakla beraber boyutlarında yumurtlayan tavuktan ötürü farklılıklar bulunmaktadır. Firmamızdan 60, 75 ve 90 gramlık yumurtalardan istediğinizi seçerek satın alabilirsiniz.

Yumurtalarımız dan en az 100 adet almak üzere istediğiniz kadar satın alabilirsiniz. Ayrıca satış sırasında kredi kartınız ile alışveriş yapmayı seçerseniz kartınızla 2 taksitten 9 takside kadar taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca ürün altlarında yer alan yorumlara bakarak da yumurtalarımız hakkında daha geniş fikir sahibi olabilirsiniz.


Yumurta ve Diğer Ürünlerimiz

Firmamızdan gezen tavuk yumurtalarının istediğiniz her boyutunu alabilirsiniz. Uygun fiyatıyla satın alacağınız yumurtaları satış için de kullanabilirsiniz. Tüm yumurtalar şirketimizin garantisi altında satılmaktadır.

Ayrıca firmamızdan tavuk yetiştirmek için kullanabileceğiniz tavuk kümesleri, tavukların beslenmesi için doğal yemler, her türlü ekipman ve tavuk çeşitlerini satın alabilirsiniz. Satın alacağınız tavukları yarka ya da yumurta tavukları arasından seçebilirsiniz. Ayrıca et elde etmek için alabileceğiniz tavuklarımız da bulunmaktadır.


Firmamızdan alacağınız yumurtaların tüm kalite kontrolleri yapılmakta ve kontrollerin ardından satışa sunulmaktadır. Yumurtalarımız hakkında daha fazla bilgi alabilmek ve sipariş oluşturmak için sitemizde yer alan numaramızı arayabilirsiniz.


Organik Yumurta - Organik Tavuk Yumurtası

Yumurtalar besin değerinin yüksekliği bakımından sürekli tüketilen besinlerin başında gelir. Yumurta tüketimi ile Omega 6, Omega 3, selenyum, protein, kalsiyum, demir, potasyum, çinko, sodyum gibi insan sağlığı için değerli olan besinler vücuda alınmış olur. Yumurta ayrıca D, B, A, ve E vitaminlerini de taşımaktadır.

Ama aldığınız her yumurtanın bu vitaminleri taşımasını beklememelisiniz. Çünkü bu besin değerlerinin yumurtada olabilmesi için yumurtayı yumurtlamakta olan tavuğun da organik bir yaşantısı olması gerekir.

Organik bir yaşama sahip olmayan, organik besinler ile beslenmeyen tavukların yumurtaları da besin yönünden değer taşımaz. Birçok fabrikanın tavuklarının çok hızlı büyümesini sağlamak için ilaçlara başvurduğu bilinmektedir.


Organik Yumurtaların Taşıdığı Özellikler

İnsanlar köy hayatından uzaklaştıkları için sağlıklarının bozulduğunun artık farkındalar. Şehir hayatında havanın pis olması, doğal ortamdan yiyecek elde edilmesinin zor olması gibi sebepler insanları organik yiyeceklere yönlendiriyor.

Organik yumurtalar diğer yumurtalara oranla:

  • Diğer yumurtaların üç katı E vitamini içerir,

  • Diğer yumurtalardan iki katı kadar A vitamini içerir,

  • Market yumurtalarının yedi katı kadar Karoten içerir,

  • Market yumurtalarının üç katı kadar Omega 3 içerir.

Görüldüğü gibi organik yumurtalar insanların hayatlarını sağlıklı olarak sürdürebilmeleri için önem arz etmekte olan birçok besini barındırmaktadırlar.


Organik Tavuk Yumurtaları Satışı

Market raflarında birçok kez organik yumurta etiketi ile karşılaşırsınız. Ancak bu yumurtalar oldukça yüksek fiyatlara satılmaktadır. Çünkü bu yumurtaları elde etmek için daha çok zaman ve daha yüksek miktarlarda harcama yapmak gerekir. Firmamız da insanların doğal yumurta ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla organik yumurta üretimi yapmaktadır.

Firmamız doğal ortamında gezerek büyüyen ve besinlerini de otlardan ve kurt gibi doğal besinlerinden karşılayan tavuklardan yumurta elde etmektedir. Tavuklarımızı yumurtadan itibaren bizzat kendimiz yetiştirmekte ve beslemekteyiz. Yumurtaların sağlıklı olması için tavuklarımızı organik olmayan hiçbir yem ile beslemiyoruz.


Farklı Gramajlarda Satış

Satışını yaptığımız organik yumurtaların satışlarını da belirli kategorilere ayırarak yapmaktayız. İstediğiniz büyüklükte yumurtayı sitemizden satın alabilmektesiniz. Yumurtalar 60-75-90 gramlık ağırlıkta satışa sunulmaktadır. Siteden minimum 100, maksimum ise istediğiniz kadar organik yumurta alımı yapabilirsiniz.

Yumurtaların fiyatları ve kaliteleri hakkında bilgi almak için de bizimle cep telefonu numaramız üzerinden iletişim kurabilirsiniz. Siparişlerinizi sitemiz üzerinden yapabileceğiniz gibi bizi arayarak da oluşturabilirsiniz. Ödemelerinizi havale/EFT ya da kredi/banka kartlarınız ile yapabilirsiniz. Kredi kartıyla oluşturacağınız siparişleri 9 aya kadar vade farksız taksitlere bölebilir, böylece kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Taksitle ödeme yöntemi eğer yumurta satışıyla uğraşıyorsanız size nefes aldıracaktır.


Organik Yumurta Yetiştiriciliği

Organik yumurta satışlarımız olduğu gibi bu işin ticaretini yapıyorsanız organik yumurta elde edebileceğiniz organik tavukları da bizden temin edebilirsiniz. Sitemizde kategorilerde de görebileceğiniz gibi çeşitli boyutlarda tavuk kümesi, farklı tavuklar, tavuk yetiştirmede kullanacağınız çeşitli ekipmanlar da sitemizde satılıyor.

Ayrıca tavuklarınızı doğal bir şekilde yetiştirebilmeniz için onları doğal imal edilen yemler ile de beslemelisiniz. Firmamız doğal yani organik tavuk yemi satışları da yapmaktadır. Firmamız yumurta tavuğu ve yarka tavuklarının üretim ve satışını da gerçekleştirmektedir.

Bunun yanında eğer amacınız tavuk eti elde etmekse et üretimi için alabileceğiniz tavuklarımız da mevcuttur. Firmamız, tavukları, organik yumurtaları ve diğer bütün ekipmanları satış öncesinde ve size teslim edilirken kontrol ediyor.

Bu sayede hiçbir sorunla karşılaşmadan ürünleri teslim alabiliyorsunuz. Ayrıca organik yumurtaların paketlenmesi de özenle yapılmaktadır. Yolda zarar görme ihtimaline karşı ekipmanlar da dahil olmak üzere bütün ürünler firmamızın garantisi altındadır.

Göster:
Sırala:

Gezen Tavuk Yumurtası 60gr

Gezen Tavuk Yumurtası 60gr. Tamamen organik olarak üretilen gezen tavuk tavuk yumurtasıdır. 1 y..

Gezen Tavuk Yumurtası 75gr

Gezen Tavuk Yumurtası 75gr. Tamamen organik olarak üretilen gezen tavuk tavuk yumurtasıdır. 1 y..

Gezen Tavuk yumurtası 90gr

Gezen Tavuk Yumurtası 90gr. Tamamen organik olarak üretilen gezen tavuk tavuk yumurtasıdır. 1 y..